Kullanım Koşulları

Ücretsiz bir ilan sitesi olan kimalirsa.com ile güvenli bir şekilde ilanlarınızı yayınlama imkânına sahipsiniz. Kullanıcılarımızın güvenliği ve kimalirsa.com'un problemsiz bir şekilde işleyebilmesi için bir takım kullanım koşulları bulunmaktadır. Kimalirsa.com'u kullanmakla aşağıdaki şartları okuduğunuzu, anladığınızı ve bu koşulları kabul ettiğinizi ve bu kurallara eksiksiz olarak uyacağınızı taahhüt etmiş sayılmaktasınız. Kimalirsa.com, sadece alıcı ile satıcıların buluşmasını sağlayan ücretsiz bir ilan sitesidir ve verilen ilanlardan dolayı doğrudan ve/veya dolaylı olarak doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir.

 

Kullanım koşulları şunlardır:

 

  1. Web sitemizde ilan vermek isteyen kullanıcı üyelik sözleşmesinin ortaya koyduğu kurallara tabidir.
  2. İnternet üzerinden satışı kanunlarla yasaklanmış olan ürünlerle ilgili ilan verilemez. Bu ürünler kısaca şunlardır: Alkol, Ateşli Silahlar, APP Plaka ve Plaka, Cinsel İçerikli ve Pornografik Ürünler, Evcil Hayvan Satışı, Etkinlik Biletleri, Fon & Hisse Senedi, İşitme Cihazları, Kişilik Hakları, Kopya & Korsan Ürünler, Kültür ve Tabiat Varlıkları, Numaralı Gözlük Çerçevesi, Camı ve Lens Satışları, Organ Satışı, Promosyon Ürünleri, Reçeteyle Satılan İlaçlar, Sağlık Beyanlı Ürünler, Sahte Belgeler, Siyasi İçerikli Ürünler, Şans Oyunları, Taklit Tasarım Ürünleri, Telsiz, Tütün ve Mamülleri ve Elektronik Sigara, Trafik Aygıtları, Uyuşturucu ya da Bağımlılık Yaratan Maddeler, Veteriner Tıbbi Ürünleri, Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları, Yasaklı Hayvan Türleri ve Yasaklı Yayınlar.
  3. İlan konusu olan gayrimenkul, vasıta ve her türlü ürünle ilgili bilgiler doğru olmalı, ilanda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılmak ya da kiralanmak istenen ürüne ait olmalıdır.
  4. Üçüncü kişilere ait kanunlarla korunan maddi-manevi haklar ihlal edilmemelidir.
  5. İlan konusu edilen ürünlerle ilgili fiyatlar nihai (KDV dâhil) fiyatlar olmalıdır.
  6. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” benzeri ibarelere yer verilemez.
  7. Kimalirsa.com portalı üzerinden konusu kanunlarca suç teşkil eden herhangi bir içerik, mesaj vs. yayınlanamaz.
  8. Kullanıcı, ilanlar için yazılan mesajların güvenlik açısından sitemizce kaydedilebileceğini ve site kullanıcılarının özel hayatlarının korunması nedeniyle, mesajların sadece gerekli durumlarda kontrol edileceğini kabul eder.
  9. Kimalirsa.com, kullanıcılar tarafından verilen tüm içerikleri gerektiğinde kontrol etme ve/veya neden göstermeksizin siteden uzaklaştırma hakkına sahiptir.